Bastarda | ROZMOWY JAZZKULTURY

Trio Bastarda to zespół założony przez klarnecistę i improwizatora Pawła Szamburskiego, który do współpracy zaprosił dwóch indywidualistów i osobowości reprezentujące różne muzyczne światy – klarnecistę basowego Michała Górczyńkiego, zajmującego się m.in. muzyką najnowszą oraz wiolonczelistę Tomasza Pokrzywńskiego, który z kolei zajmuje się muzyką barokową. Razem tworzą charakterystyczne brzmienie i nowy, bardzo indywidualny muzyczny język.

Niezależnie od tego, co biorą na warsztat – muzykę dawną, żydowskie niguny czy fado, zawsze staje się to punktem wyjścia do improwizacji i tworzenia nowych kompozycji. Zaskarbili sobie przychylność wielu środowisk muzycznych i fanów, skupionych wokół bardzo różnej muzyki. Jednego dnia można ich posłuchać na festiwalu muzyki dawnej, drugiego w klubie jazzowym czy na festiwalu dedykowanym muzyce najnowszej.

W rozmowie z Mery Zimny artyści opowiadają o swoich inspiracjach i niezwykłej drodze, jaką przebyła Bastarda. Warto dodać, że aktualnie Paweł Szamburski został nominowany do Paszportów Polityki 2021 w kategorii Muzyka Popularna.

Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content