Rasm Almashan i Adeb Chamoun | WYWIAD

Pierwszy dzień Świąt Bożego narodzenia rozpoczniemy w orientalnym klimacie. Przygotowaliśmy dla Państwa dwa wywiady z dwiema niezwykłymi osobowościami świata muzyki, które na swoją drugą ojczyznę wybrały Polskę. Zapraszamy do wysłuchania rozmów, których gośćmi będą Rasm Almashan i Adeb Chamoun. Świąteczne popołudnie rozpoczniemy o godz. 17:00 na naszym kanale YouTube.

Godz. 17.00
Świat na głowie – Adeb Chamoun

Adeb Chamoun urodził się w Syrii, w maleńkiej, lecz malownicznej miejscowości Al-Hasaka. W jego rodzinie królował rytm, a do świata muzyki wprowadził go starszy brat, Abdul – uznany mistrz gry na instrumentach perkusyjnych. Podczas rozmowy z  Renatą Głowacką, Adeb Chamoun opowie o tym, jak ważne w muzyce są kolory i ludzie, a nie tylko instrumenty; podzieli się wspomnieniami i ciekawostkami o swojej ojczyźnie, a także zaprezentuje różnorodne etniczne instrumenty perkusyjne.

Godz. 18.00
Świat na głowie – Rasm Almashan

Wokalistka polsko-jemeńskiego pochodzenia, autorka tekstów, kompozytorka o intrygującej, ciemnej barwie głosu – Rasm Almashan, będzie kolejnym gościem Renaty Głowackiej. Swoje kompozycje tworzy w stylistyce World Music i otwartej improwizacji. Współtworzyła m.in. zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Sooomood”, a także występowała gościnnie z legendarnym polskim zespołem jazz-rockowym „Laboratorium”.

Podczas rozmowy Rasm Almashan opowie o swoim życiu – tutaj w Polsce, ale i w Jemenie, niejednokrotnie odwołując się do spraw trudnych, ale i niezwykle ważnych, o których świat zdaje się zapomniał.

Godz. 19.00
Koncert: Rasm Almashan

Pełen orientalnych brzmień koncert to wybór utworów z ostaniej płyty „Yemenia”. Jak mówi sama wokalistka: Jest to muzyka świata inspirowana brzmieniami Jemenu które zapamiętałam z dzieciństwa. Na płycie są historie z lat 80-tych i 90-tych. Słowa w piosenkach dotykają biedy, wojny i pokoju oraz tęsknoty za krajem. Przesłaniem płyty jest budowanie mostów pomiędzy Bliskim Wschodem a Światem Zachodnim, apel o pokój dla Jemenu.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content