Ewelina Serafin | WYWIAD

Jest pierwszą w historii katowickiego Instytutu Jazzu kobietą, która ukończyła flet jazzowy. Urodzona w muzykalnej rodzinie, gdzie pod czujnym okiem ojca – gitarzysty basowego, już jako dziecko mogła rozwijać swoje zainteresowania muzyczne. Rewelacyjna flecistka, Ewelina Serafin, będzie kolejnym gościem programu „Świat na głowie” i prowadzącej Renaty Głowackiej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy w niedzielę 27 grudnia o godz. 18.00, a tuż po nim – o godz. 19.00 – koncertu na naszym kanale Dworek TV.

Flecistka, kompozytorka i wokalistka, uprawiająca głównie jazz. Na flecie po raz pierwszy zagrała na próbę, bez przekonania, a później postanowiła zmienić klasyczny wizerunek tego instrumentu. Współpracuje z wieloma muzykami zarówno z kręgu jazzu, jak i muzyki pop. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, w których grę na flecie przeplata śpiewem. Kilka lat temu założyła Ewelina Serafin Quartet. Swój debiutancki album „AntiType” nagrała pod okiem jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, pianisty światowej klasy Leszka Możdżera, w roli producenta.

W rozmowie z Renatą Głowacką opowie o muzyce i życiu, nierozerwalnie ze sobą splecionymi. Usłyszymy także o debiutanckiej płycie, muzyce natury, potrzebie wdzięczności za rzeczy powszednie, medytacji i własnoręcznie wykonywanych świecach. Spotkanie niezwykle interesujące nie tylko dla zadeklarowanych miłośników jazzu!

Natomiast podczas koncertu w studiu Dworek TV usłyszymy zarówno kompozycje z albumu „AntiType” , jak nowe utwory.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content