Piotr Damasiewicz, kompozytor, aranżer, trębacz, edukator oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych będzie gościł w programie „Rozmowy Jazzkultury” prowadzonym przez Mery Zimny.
Znany ze swojego wirtuozowskiego talentu i ekspresji w utworach, Piotr Damasiewicz został przez wielu wirtuozem trąbki. Jego styl muzyczny przemierza obszary jazzu, improwizacji i muzyki eksperymentalnej. Często współpracuje z innymi artystami i zespołami, przemierzając świat. Grał na wielu światowej sławy festiwalach jak London Jazz Festival, North See Jazz Festival, Vancouver Jazz, Lincoln Center Dizzy’s Club, Tokyo Jazz Festival czy Paris Banlieues Bleues Jazz Festival. W Polsce odwiedził między innymi festiwale jak Krakowska Jesień Jazzowa oraz Warsaw Summer Jazz Days. Jako pierwszy reprezentował Polskę w czterech muzycznych platformach międzynarodowych: Take Five Europe, Jazz Playes Europe Laboratory, Art Meetings i Melting Pot Laboratory (Jazztopad).
W czasie swoich występów porusza publiczność, czaruje dźwiękiem i pokazuje inne strony trąbki. Poza grą na trąbce, kształcił się również w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Jego inspiracje wynikają często z podróży, gdzie odkrywa kulturę i nowe zwyczaje, a co za tym idzie – dźwięki. Ważną podróżą w 2019 roku była samotna pielgrzymka na nogach do Santiago de Compostela. Piotr Damasiewicz wyruszył z granicy Ukrainy i przebył 4186 kilometrów. Dzięki temu mógł zbadać różne przestrzenie sakralne pod kątem ich akustyki. Uczestniczył w różnych projektach muzycznych – „Power Of The Horns”, „Mnemotaksja”, „Into the Roots”, „VienesseConnections”, czy „ImproGraphic”. Wraz z Maciejem Grabowskim wydali dwa albumy „Elements” i „Sesto Elemento”.
Poza działalnością artystyczną Piotr Damasiewicz zajmuje się również edukacją. Był dyrektorem artystycznym Akademii Muzycznej na Zanzibarze. Poza tą posadą zajmował się także prowadzeniem orkiestry dętej w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w latach 2006-2007. Był też rozchwytywanym wykładowcą, prowadzącym kursy improwizacji i tworzenia nowych utworów muzycznych m.in. na Letniej Akademii Muzycznej w Łodzi oraz gościnnie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Na wywiad zapraszamy już we wtorek 16 maja o 19:00. Premiera jak zwykle na kanale Dworek TV.