Ablaye Badji & Maciej Trifonidis | KONCERT

Dwóch genialnych muzyków: Ablaye Badji i Maciej Trifonidis, niezwykłe instrumenty i zachwycająca sceneria: taki jest ten odcinek Muzyki Smoka zarejestrowany w Galerii Autorskiej Bronisława Chromego. Podczas koncertu usłyszycie dźwięki kory, kalimby, mandoguitary i gitary.

Ablaye Badji – senegalski artysta – jest multiinstrumentalistą, członkiem sławnej rodziny griotów – Cissoko. Otoczony przez bogactwo kulturalne i muzykę swoich przodków Ablaye zaczął swoją edukację muzyczną od zgłębienia tajników gry na tradycyjnych instrumentach, z których najbardziej pokochał korę. Jego styl gry na korze jest unikatowy, a wirtuozeria, talent i niesamowity głos dodają tworzonej przez niego muzyce charakteru.

Jako profesjonalny muzyk gra na całym świecie. Jest założycielem The Badji Band. To nie tylko performer, ale także świetny, kreatywny nauczyciel. Ablaye specjalizuje się w przekazywaniu tradycyjnych rytmów tak, aby uczniowie uczyli się w atmosferze przepełnionej radością.

Maciej Trifonidis – producent, multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny i animator kultury.


Od niedawna producent i członek Redakcji Krakowskiej RadioJAZZ.FM nadającej z naszego Studia Nagrań im. Janusza Muniaka. Na antenie będzie prowadził m.in. autorską audycję “Jazz jest jak przysiady”.


Artysta jest także założycielem i liderem zespołów: Acoustic Ethno Orchestra, TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis ‘Motion Pictures’ Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtworzy formację Horny Trees i jest właścicielem wydawnictwa SlowdownRecords.
Na muzykę, którą tworzy wpływ ma fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Organizuje i współtworzy projekty o charakterze muzycznym, interdyscyplinarnym i edukacyjnym.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Producent odcinka: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Sponsor: firma Matexi Polska
Partner: Autorska Galeria Bronisława Chromego
Zdjęcia: Szymon Kamykowski, Marek Smok Rajss
Nagranie dźwięku: Maciej Trifonidis
Występują: Ablaye Badji i Maciej Trifonidis

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content