Agnieszka Glińska | WYWIAD

Agnieszka Glińska będzie kolejnym gościem Dworek TV. Zapraszamy na premierę ostatniego styczniowego wywiadu już we wtorek, 31 stycznia, o 19:00!

To już setny odcinek naszego programu! Tym razem Renata Głowacka porozmawia z Agnieszką Glińską, która jest artystką, tancerką oraz fascynuje się muzyką, która napędza jej działania. W 1998 roku założyła zespół Art Color Ballet, który możecie zobaczyć na początku naszego wywiadu.

Agnieszka przybliża nam historię założenia Art Color Balletu, który powstał już 25 lat temu. Dziecięca fascynacja naturą, zwierzętami, barwami i otaczającym światem została jej w głowie – dzięki temu zrodził się pomysł na Art Color Ballet. Tańca oraz malarstwa uczyła się od nauczycieli, dzięki którym, jak mówi, mogła rozwinąć się.

Jest prekursorką body paintingu, który wykorzystuje w praktycznie każdym spektaklu. W wywiadzie usłyszycie między innymi, jakie wyzwania stały przed nią i stoją w tym obszarze sztuki. W ciągu 25 lat istnienia zespołu Agnieszka Glińska przygotowała między innymi widowiska, gale, pokazy oraz spektakle jak: Bursztynowe drzewo, Preludium słowiańskie, Hulanki czy Apollo Spętany. 

Agnieszka Glińska podchodzi do każdego spektaklu nowatorsko, tak aby zaprosić widza do wejścia w świat kultury, tańca i malarstwa. Nie przedstawia nam samej historii sztuki, ale również ekspresję z nią związaną, która jest ważna dla artystów. Jej spektakle prowokują do myślenia nad historią sztuki. W poetycki sposób przedstawia nam różne wydarzenia historyczne.

Aby dowiedzieć się więcej na temat twórczego procesu oraz jej twórczości zobaczcie koniecznie wywiad, którego premiera ma miejsce już we wtorek 31 stycznia o 19:00 na kanale Dworek TV!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content