Francois | WYWIAD

Po odkryciu zdolności językowych postanowił wybrać losowo kraj do którego pojedzie. Widelec rzucony na mapę Europy wybrał za niego Polskę. Tak w 2011 roku przyjechał do kraju w którym od prawie 10 lat mieszka, uczy się i tworzy. Gościem w programie „Świat na głowie”, którego premiera już 5 kwietnia o godz. 19:00 na naszym kanale DWOREK.TV jest wokalista, gitarzysta, muzyk kabaretowy – Francois.

Francois pokochał muzykę i poezję francuską dzięki ojcu, który komponuje i wspólnie z wujkiem tworzy zespół. On sam tą pasję, zaczął rozwijać dopiero po przyjeździe do Polski. Od początku swojego pobytu tutaj został magistrem lingwistyki, pracował jako tłumacz oraz nadal  pomaga instytucjom charytatywnym katolickim zaoszczędzać przy zakupach.

Jednak przede wszystkim Francois spełnia się w pracy artystycznej. Jest artystą ulicznym, kabareciarzem, występuje w zespole z akordeonistą/pianistą Mateuszem Gurgulem oraz z wokalistką Adrianną Kućmierz. Udział w programie Mam Talent pozwolił mu rozwinąć swoja karierę i zdobyć grono fanów.

Prowadzi również swój kanał na YouTubie, gdzie od na początku pandemii prowadził program „kwarantanna po francusku” grając codziennie 15-20 minutowe koncerty live na swoim balkonie. Z czasem pomysł przerodził się w „spacery po francusku” czyli krótkie koncerty live w różnych miejscach również transmitowane na kanale YouTube.

Projektem, który obecnie realizuje jest płyta z polskimi klasykami (Młynarski, Wodecki, Kaczmarski, itp…) śpiewanymi po francusku we własnych aranżacjach. Marzenie to realizuje między innymi dzięki platformom crowdfundingowym i już niedługo jego cel zostanie zrealizowany.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content