Anna Weber | WYWIAD

Kolejną gościnią w studiu Dworek TV była Anna Weber. Zapraszamy na program Rozmowy Jazzkultury. Wywiad prowadził Jakub Byczek. Premiera części pierwszej 21 maja, natomiast drugiej 28 maja. Jak zawsze o 19:00!

Anna Weber, to nie tylko pisarka, artystka czy kompozytorka, ale również edukatorka i popularyzatorka idei wychowania przez sztukę. Jak sama o sobie pisze: “Żona Adama, mama trzech chłopców: Antka, Stefcia i Józka”. Autorka bloga “Power of Melody” (“Pomelody”). Prowadzi zajęcia z dziećmi, szkolenia dla nauczycieli i warsztaty dla rodziców.

Możecie ją również kojarzyć z aplikacji Pomelody, która licznymi metodami zachęca rodziców do twórczych aktywności i zaprzyjaźnienia się ze sztuką wraz z dzieckiem. Z opisu dowiemy się, że “Wartościowa muzyka, wciągające audiobajki i piękne animacje, a wszystko to przygotowane z myślą o Twoim dziecku. Aplikacja pomelody to nieoceniony towarzysz rodzicielstwa – bawi, uczy, uspokaja, dbając o najwyższą jakość treści kierowanych do dzieci”. Ale to nie wszystko – przede wszystkim aplikacja pozwala nam nawiązać z dzieckiem więź i obudzić w nim kreatywność od samego początku rozwoju. Dzięki muzyce dziecko się uczy i rozwija wyobraźnię, zmysły czy wrażliwość emocjonalną.

Wydała wiele publikacji, przy czym warto szczególnie zwrócić uwagę na “Wychowanie przez sztukę”. Anna Weber opisuje w dwóch tomach, jak wprowadzić do edukacji sztukę, która pomoże dziecku stać się artystą – niezależnie od wieku.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content