Bartek Kieżun | WYWIAD

Zapraszamy na pierwszy wywiad w nowym roku, którego gościem będzie Bartek Kieżun, znanym szeroko jako “Krakowski Makaroniarz”. Autor bestsellerowych książek kulinarnych, podróżnik, dziennikarz kulturalny oraz antropolog kultury będzie gościem Renaty Głowackiej. Premiera już we wtorek o 19:00!

W najnowszym dziele z serii książek podróżniczo-kulinarnych, Bartek Kieżun zabiera czytelników w fascynującą podróż do Jerozolimy, mitycznego miasta Bliskiego Wschodu. Wąskie uliczki, tajemnicze targowiska, miejsca kultu i kawiarenki to tylko część tego, co odkryjecie w tej pełnej smaków opowieści. Kwaśne śledzie, daktylowe ciasteczka, szakszuka i chrupiący burek – smak Jerozolimy jest równie różnorodny jak jego wielowiekowa historia. Niezapomniane doznania uzupełniają hebrajskie i arabskie hity z autorskiej playlisty autora, tworząc niepowtarzalną atmosferę podczas gotowania.

Jego debiutancka publikacja, “Italia do zjedzenia”, uhonorowana Nagrodą Magellana w 2018 roku, to nie tylko zbiór przepisów, ale także fascynująca podróż przez historię kuchni włoskiej i sztuki. Kolejne wydania, takie jak “Portugalia do zjedzenia” (2019) czy “Stambuł do zjedzenia” (2020), przyciągnęły uwagę czytelników swoimi pasjonującymi opowieściami, a także ekskluzywnymi przepisami kulinarnej sztuki danego regionu.

Książki zdobyły popularność i uznanie. Są doceniane za jakość treści oraz niebanalne podejście do połączenia sztuki podróżowania i kulinarnych doznań. Nie przegapcie okazji, aby poznać więcej tajemnic Krakowskiego Makaroniarza i jego pasji podczas tego wyjątkowego wywiadu!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content