Bartek Kieżun | WYWIAD

Gościem kolejnego wywiadu z cyklu “Świat na Głowie” realizowanego w Dworek TV będzie Bartek Kieżun. Rozmowę prowadziła Renata Głowacka. Zapraszamy na premierę już we wtorek!

Bartek Kieżun jest znany przede wszystkim jako “Krakowski Makaroniarz”. Jest autorem książek kulinarnych, podróżnikiem oraz dziennikarzem kulturalnym. Z wykształcenia antropolog kultury. Poza aktywnością wydawniczą, prowadzi również warsztaty kulinarne, podczas których możecie nauczyć się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Sędziuje również w konkursach kulinarnych.

Pierwsza książka naszego gościa, “Italia do zjedzenia”, otrzymała Nagrodę Magellana w 2018 roku. Zawierała historię kuchni włoskiej i sztuki, ilustrowaną zdjęciami z licznych podróży autora do Włoch. Następnie Bartek Kieżun opublikował “Portugalię do zjedzenia” w 2019 roku, przedstawiając fantastyczne przepisy i pasjonujące opowieści o historii i sztuce Portugalii.

W 2020 roku ukazała się książka “Stambuł do zjedzenia”, która opowiadała o kulinarnej podróży po Stambule i Turcji. Kolejne publikacje to “Hiszpania do zjedzenia” (2021), “Stambuł do zjedzenia. Istanbul” (2020) i “Ateny do zjedzenia” (2022), w których autor dzieli się przepisami, historią i anegdotami z podróży po tych krajach.

Książki Kieżuna zdobyły popularność i uznanie, nagradzane za jakość i treść, przyciągając miłośników kuchni i podróży. Zapraszamy na wywiad, gdzie dowiecie się więcej o Bartku i jego twórczości!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content