Basia Dratwińska | WYWIAD

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. W lutym ubiegłego roku wydała debiutancki album zatytułowany „Naprawdę”. Śpiewa po polsku, co pozwala jej być bliżej słuchacza, przekazać mu  dokładnie takie emocje, jakie chce. Basia Dratwińska będzie gościem Renaty Głowackiej w programie „Świat na głowie”. Premiera odcinka w piątek, 21 maja 2021 r. o godz. 18:00 na kanale DWOREK.TV.

Najpierw było przedszkole muzyczne, a potem już poszło… pierwszy i drugi stopień szkoły muzycznej, warsztaty muzyczne i wokalne. Obecnie Basia Dratwińska kończy wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach i całkowicie poświęciła się muzyce.

We współpracy z zaprzyjaźnionym producentem i pianistą, Nikodemem Sikorskim, z którym jako „Basia Dratwińska Sextet” zagrali pierwszy wspólny koncert w ramach zeszłorocznej Bielskiej Zadymki Jazzowej, stworzyła autorski materiał na debiutancką płytę „Naprawdę”. Ich muzyka to miks Popu, Soulu, R&B i rozbujanego Funku, elektronie brzmienia, zarówno współczesne, jak i vintage’owe, inspirowane latami 70′, 80′. Łączy w sobie funkowy groove, improwizację, rytmiczne partie instrumentów dętych, uzupełnione o polskie teksty.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content