Beata Michalska | WYWIAD

Beata Michalska, ekspertka biznesu, nowych technologii i coach zawodowa będzie kolejną gościnią w Dworek TV. Wywiad przeprowadzi Renata Głowacka. Zapraszamy już we wtorek, 29 sierpnia, o 19:00!

W dzisiejszych czasach, nowe technologie i sztuczna inteligencja (SI) odgrywają kluczową rolę w naszym codziennym życiu. Choć przynoszą wiele pozytywnych zmian, towarzyszą im również pewne zagrożenia. Podczas rozmowy Beata Michalska przybliży, czym jest sztuczna inteligencja oraz, jakie mogą być konsekwencje jej używania.

Sztuczna inteligencja – po angielsku Artificial Intelligence (AI) – to obszar informatyki, który koncentruje się na tworzeniu systemów komputerowych zdolnych do wykonywania zadań, które normalnie wymagałyby ludzkiego myślenia. Dzięki sztucznej inteligencji komputery mogą wykonywać zadania takie jak rozpoznawanie mowy, rozpoznawanie obrazów czy tłumaczenie języków. To dynamiczne pole rozwija się szybko i ma zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w medycynie, przemyśle, naukach społecznych i wielu innych. Beata Michalska jako ekspertka biznesu i nowych technologii opowie więcej o samych systemach.

Z pewnością sztuczna inteligencja może nam pomóc w życiu codziennym. Dzięki inteligentnym asystentom, automatyzacji i aplikacjom mobilnym, możemy szybko i efektywnie zarządzać naszym czasem i obowiązkami. Dostęp do uczącej się technologii rozwija również naukę – od medycyny, po inżynierię. Niestety, niesie za sobą również zagrożenia, o których powie więcej Beata Michalska. Już teraz możemy wyróżnić problem z nadużyciami dostępu do danych, naruszenia naszej prywatności czy zagrożenia w wyciekach danych. Rozwój sztucznej inteligencji może wpływać również na miejsca pracy. Część zadań wykonywanych wcześniej przez ludzi może zostać zautomatyzowana. Może to prowadzić do wzrostu bezrobocia w niektórych sektorach.

Po więcej zapraszamy na kanał Dworek TV, gdzie już w ten wtorek o 19:00 czeka na Was premiera wywiadu z Beatą Michalską. Zapraszamy!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content