Paweł Kaczmarczyk | WYWIAD

Kolejna propozycja na naszym kanale DWOREK.TV to wywiad i koncert z uznanym pianistą, improwizatorem, kompozytorem. Paweł Kaczmarczyk będzie kolejnym gościem, na wywiad, z którym zapraszamy od piątku, 7 maja 2021 r.

W trakcie spotkania z Renatą Głowacka w programie „Świat na głowie” muzyk opowie o swojej wieloletniej współpracy z Januszem Muniakiem, o projektach muzycznych, które realizował oraz ważnych w karierze sukcesach i porażkach, które go ukształtowały. Poza tym dowiemy się również, jak zaczął komponować, co najbardziej karmi ego artysty, co dał festiwalowi Jazz Juniors jako dyrektor oraz dlaczego porównuje Paderewskiego do Michaela Jacksona.

O godz. 19:30 zapraszamy na koncert, który muzyk nagrał dla DWOREK.TV w Centrum Kultury Dworek Białoprądnciki. Z Pawłem Kaczmarczykiem zagrali Alan Wykpisz na kontrabasie oraz Grzegorz Pałka na perkusji.

Paweł Kaczmarczyk to pianista o dużym dorobku artystycznym, mający na koncie międzynarodowe trasy koncertowe. Porusza się on m.in. w obszarze jazzu i muzyki improwizowanej, czerpiąc również z klasyki czy muzyki tradycyjnej. Nie lubi szufladkować muzyki gdyż jego twórczość z samego założenia ma wymykać się jednoznacznym określeniom. Nagrał pięć świetnie przyjętych albumów, na wielu natomiast pojawia się w roli sidemana. Dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia m.in.: nominację do Fryderyka, pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani, Mateusza Trójki Polskiego Radia, Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Patronem medialnym jest Jezzitup.pl i Województwo Małopolskie

Logotypy jazz it up i małopolska

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content