Bezkompromisowy Paweł Kaczmarczyk

Kolejna propozycja na naszym kanale DWOREK.TV to wywiad i koncert z uznanym pianistą, improwizatorem, kompozytorem – Pawłem Kaczmarczykiem. Na spotkanie z artystą zapraszamy od piątku, 7 maja 2021 r.

W trakcie spotkania z Renatą Głowacka w programie „Świat na głowie” muzyk opowie o swojej wieloletniej współpracy z Januszem Muniakiem, o projektach muzycznych które realizował oraz ważnych w karierze sukcesach i porażkach które go ukształtowały. Poza tym dowiemy się również jak zaczął komponować, co najbardziej karmi ego artysty, co dał festiwalowi Jazz Juniors jako dyrektor oraz dlaczego porównuje Paderewskiego do Michaela Jacksona.

O godz. 19:30 zapraszamy na koncert, który muzyk nagrał dla DWOREK.TV w Centrum Kultury Dworek Białoprądnciki. Z Pawłem Kaczmarczykiem zagrali Alan Wykpisz na kontrabasie oraz Grzegorz Pałka na perkusji.

Paweł Kaczmarczyk to pianista o dużym dorobku artystycznym, mający na koncie międzynarodowe trasy koncertowe. Porusza się on m.in. w obszarze jazzu i muzyki improwizowanej, czerpiąc również z klasyki czy muzyki tradycyjnej. Nie lubi szufladkować muzyki gdyż jego twórczość z samego założenia ma wymykać się jednoznacznym określeniom. Nagrał pięć świetnie przyjętych albumów, na wielu natomiast pojawia się w roli sidemana. Dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia m.in.: nominację do Fryderyka, pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani, Mateusza Trójki Polskiego Radia, Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej.

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na nasz kanał DWOREK.TV

Patronem medialnym jest Jezzitup.pl i Województwo Małopolskie

Logotypy jazz it up i małopolska
Skip to content