Antoni Krupa + Fresh Blood | WYWIAD + KONCERT

Jak dwa przypadkowe spotkania sprawiły, że rozpoczął najpierw swoją muzyczną a potem dziennikarską drogę? Antoni Krupa o przygodach z życia muzyka oraz dziennikarza muzycznego mógłby opowiadać godzinami. I wszyscy słuchaliby ich z zapartym tchem. My zapraszamy na skondensowaną w godzinie opowieść osobowości świata krakowskiej kultury już w środę, 11 sierpnia 2021r. o godz. 18:00 na kanale DWOREK.TV. Po wywiadzie premiera koncertu artysty z zespołem Fresh Blood.

„Fale życia unosiły mnie beztrosko nie zmuszając do najmniejszego ruchu. Niechcący zostałem muzykiem, potem przez przypadek dziennikarzem. Teraz dzielę jedno i drugie snując swoją bluesową opowieść”. Jak rozpoczęła się ta opowieść? Jak wyglądało życie muzyka w latach 70tych? Co jest jego największym muzycznym szaleństwem? Dlaczego porzucił gitarę na 30lat i który z setek wywiadów które przeprowadził uważa za najlepszy? Odpowiedzi na te pytania usłyszymy w trakcie rozmowy z Renatą Głowacką w programie” Świat na głowie”.

Historia Antoniego Krupy przeplata się również z Dworkiem Białopradnickim. Jest on jednym z założycieli Jazz Club Dworek, jednego z ważniejszych miejsc na jazzowej mapie Krakowa lat 70. i 80., które całkiem niedawno reaktywowano po czterdziestu latach. Dworek Białopradnicki wydał również książkę „Miasto błękitnych nut, czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko” która jest kopalnią wiedzy o muzycznym Krakowie napisaną przez artystę.

Po wywiadzie o godz. 19:15 premiera koncertu, który Antoni Krupa nagrał w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki z zespołem Fresh Blood w składzie: Krystian Jaworz, Radek Kopeć, Grzegorz Piećko, Kacper Piećko.

Antoni Krupa muzyk, kompozytor, dziennikarz, publicysta, producent. W latach 1963-1968 prowadził zespół rhythm and bluesowy The Lessers. W 1967 przez pewien czas w podstawowym składzie w zespole Wawele. Potem grał na banjo w zespole Jazz Band Ball Orchestra, na gitarze w Grupie WIEM Marka Grechuty oraz występował z duetem gitarowym „CD”. Duet ten czasem przekształcał się w trio z Janem Gonciarczykiem na kontrabasie. Grał także z freejazzowym Trio z saksofonistą Pawłem Dalachem i perkusistą Jackiem Kochanem.

Od 1977 związany z Radiem Kraków. Autor audycji publicystyczno-muzycznych, reportaży. Twórca muzyki do słuchowisk radiowych. Rozmówcami jego licznych wywiadów byli m.in. Gordon Haskell, Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Enrico Rava, Pati Yang.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content