Blues się nigdy nie kończy | Antoni Krupa + Fresh Blood [wywiad+koncert]

Jak dwa przypadkowe spotkania sprawiły, że rozpoczął najpierw swoją muzyczną a potem dziennikarską drogę? Antoni Krupa o przygodach z życia muzyka oraz dziennikarza muzycznego mógłby opowiadać godzinami. I wszyscy słuchaliby ich z zapartym tchem. My zapraszamy na skondensowaną w godzinie opowieść osobowości świata krakowskiej kultury już w środę, 11 sierpnia 2021r. o godz. 18:00 na kanale DWOREK.TV. Po wywiadzie premiera koncertu artysty z zespołem Fresh Blood.

„Fale życia unosiły mnie beztrosko nie zmuszając do najmniejszego ruchu. Niechcący zostałem muzykiem, potem przez przypadek dziennikarzem. Teraz dzielę jedno i drugie snując swoją bluesową opowieść”. Jak rozpoczęła się ta opowieść? Jak wyglądało życie muzyka w latach 70tych? Co jest jego największym muzycznym szaleństwem? Dlaczego porzucił gitarę na 30lat i który z setek wywiadów które przeprowadził uważa za najlepszy? Odpowiedzi na te pytania usłyszymy w trakcie rozmowy z Renatą Głowacką w programie” Świat na głowie”.

Historia Antoniego Krupy przeplata się również z Dworkiem Białopradnickim. Jest on jednym z założycieli Jazz Club Dworek, jednego z ważniejszych miejsc na jazzowej mapie Krakowa lat 70. i 80., które całkiem niedawno reaktywowano po czterdziestu latach. Dworek Białopradnicki wydał również książkę „Miasto błękitnych nut, czyli historia krakowskiego jazzu i nie tylko” która jest kopalnią wiedzy o muzycznym Krakowie napisaną przez artystę.

Po wywiadzie o godz. 19:15 premiera koncertu, który Antoni Krupa nagrał w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki z zespołem Fresh Blood w składzie: Krystian Jaworz, Radek Kopeć, Grzegorz Piećko, Kacper Piećko.

Antoni Krupa muzyk, kompozytor, dziennikarz, publicysta, producent. W latach 1963-1968 prowadził zespół rhythm and bluesowy The Lessers. W 1967 przez pewien czas w podstawowym składzie w zespole Wawele. Potem grał na banjo w zespole Jazz Band Ball Orchestra, na gitarze w Grupie WIEM Marka Grechuty oraz występował z duetem gitarowym „CD”. Duet ten czasem przekształcał się w trio z Janem Gonciarczykiem na kontrabasie. Grał także z freejazzowym Trio z saksofonistą Pawłem Dalachem i perkusistą Jackiem Kochanem.

Od 1977 związany z Radiem Kraków. Autor audycji publicystyczno-muzycznych, reportaży. Twórca muzyki do słuchowisk radiowych. Rozmówcami jego licznych wywiadów byli m.in. Gordon Haskell, Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Enrico Rava, Pati Yang.

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na nasz kanał DWOREK.TV

Skip to content