Kuba Płużek | WYWIAD

Kuba Płużek to jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych muzyków polskiej sceny jazzowej, finalista Montreux Piano Competition, zwycięzca lub finalista  wielu najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów muzycznych. Jego twórczość charakteryzuje szeroka wyobraźnia muzyczna, absolutna kontrola nad instrumentem i elektryzująca siła wyrazu. Zapraszamy na spotkanie z artystą w programie „Świat na głowie” już od wtorku, 6 lipca 2021, godz. 18:00 na kanale DWOREK.TV.

Nagrał ponad dwadzieścia płyt, z czego pięć firmuje swoim nazwiskiem; dwie solowe oraz trzy w kwartecie, zarejestrowane w niezmiennym składzie z Markiem Pospieszalskim, Maxem Muchą i Dawidem Fortuną. Kuba Płużek współpracował i występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Jorge i Maikelem Vistel. Płużkowi bez wątpienia należy się miano wirtuoza i wizjonera odważnie eksplorującego muzyczne uniwersum.

Prowokacyjny duch muzycznego świata, z odważną wirtuozerią otwiera przed słuchaczem świat prawdziwego jazzu na najwyższym poziomie. Przenosi pianistykę w nowy wymiar.

Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy Kuba Płużek w rozmowie z Renatą Głowacką opowie o swoich korzeniach, śpiewaniu w chórze, samochodach wyścigowych, grze cyberpunk, jeździe na gokartach oraz o grze nie tylko na fortepianie. Premiera kolejnego odcinka programu „Świat na głowie” już w najbliższy wtorek, 6 lipca o godzinie 18.00 na naszym kanale You Tube Dworek TV.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content