Czesław Mozil | WYWIAD

Kolejnym wspaniałym gościem w programie “Kultura Wre!” będzie Czesław Mozil – muzyk, kompozytor, dziennikarz oraz autor wielu tekstów. Na wywiad zapraszamy już we wtorek 21 marca o 19:00!

Choć pewnie większości naszego gościa przedstawiać nie trzeba, ponieważ jego barwna postać jest większości znana, to przybliżmy najważniejsze fakty z jego życia. Czesław Mozil jest liderem i wokalistą zespołu Czesław Śpiewa. W latach dwutysięcznych założył zespół Tesco Value grający muzykę alternatywną. Nazwa była nieprzypadkowa – było to jedno z przezwisk Czesława z czasów młodzieżowych. Z sukcesem wydali dwie płyty. W 2004 roku zawiesili działalność zespołu.

Zespół Czesław Śpiewa wydał w 2008 roku debiutancki album o nazwie Debiut (podwójna platynowa płyta). Dwa lata później ukazał się drugi album zespołu o nazwie POP (złota płyta), a już w 2011 roku publika mogła słuchać trzeciego albumu o nazwie Czesław Śpiewa Miłosza.

Poza działalnością muzyczną, Czesław Mozil brał udział w różnych przedsięwzięciach rozrywkowych. W latach 2011-2014 był jurorem (obok Kuby Wojewódzkiego i Mai Sablewskiej/Tatiany Okupnik) w programie X Factor Polska. Prowadził programy radiowe w radiu Eska Rock i Radiu Zet. Poza tym wydał autobiografię Nie tak łatwo być Czesławem (2015) oraz w 2016 roku zagrał rolę w filmie Szkoła uwodzenia Czesława M.

Przez wielu nazywany “chłopcem z akordeonem”, Czesław Mozil wprowadził do polskiej muzyki na stałe kreatywne folkowo-popowe elementy. Jakie ma plany na przyszłość? Czy planuje nowe artystyczne projekty? Na te pytania uzyskacie odpowiedzi już w ten wtorek o 19:00, jak zawsze na kanale Dworek TV na YouTubie. Rozmowę w ramach cyklu “Kultura Wre!” poprowadzi Agata Kempa. Zapraszamy!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content