The Afronauts | WYWIAD

Na czwartek, 29 kwietnia przygotowaliśmy energetyczną petardę. Wiosenny wybuch kultury zakończmy wielobarwnie, wielokulturowo, multiinstrumentalnie. Misją zespołu The Afronauts jest szerzenie dobrych wibracji i tak właśnie jest! Afronauci łączą w sobie to, co najlepsze w afrobeacie, funku i jazzie. Na rozmowę i koncert zespołu zapraszamy na kanał DWOREK.TV od godz. 18:00.

Swoja muzyką chcą zabierać ludzi w kosmos, sprawić by muzyka i taniec się łączyły. Udaje im się! Słuchając zespołu trudno nie popłynąć z afrobeatowym rytmem. Inspiracją w tworzeniu jest dla nich legendarny nigeryjski muzyk Fela Anikulapo Kuti, pomysłodawca muzyki afrobeatowej którą członkowie zespołu kochają. W hołdzie największym, zdarza im się zagrać cover, ale stawiają na kompozycje autorskie, które afrobeat łączą choćby z muzyką marokańską, czy południowoafrykańską. Muzycy chcą szerzyć afrobeatową energię, którą będziemy mogli poczuć w trakcie koncertu.

W rozmowie z Renatą Głowacką w programie „Świat na głowie” The Afronauts opowiedzą o początkach zespołu, inspiracjach, doświadczeniu grania przed legendarnym zespołem saharyjskich Tuaregów – Tinariwen, oraz planach, które przerwała pandemia, ale nie zostały zmienione. Chcecie dowiedzieć się jaki jest afrobeat? Włączcie kanał DWOREK.TV!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content