Leszek “Hefi” Wiśniowski | WYWIAD

Do jego muzyki tańczyła Pola Negri. Konsekwentnie wykracza poza ramy jednego stylu, intuicyjnie łącząc odległe przestrzenie muzyczne. Tworzy unikatowe projekty z ikonami światowego fletu jazzowego i awangardowego. Flecista, saksofonista, kompozytor, pedagog. Kolejnym gościem programu „Świat na głowie” będzie Leszek Hefi Wiśniowski! Premiera – 26 stycznia 2021 r. o g. 18.00.

Leszek Hefi Wiśniowski tworzy unikatowe projekty z ikonami światowego fletu jazzowego i awangardowego, m.in. Jamiem Baumem i Robertem Dickiem. W 2018 r. został zaproszony do wspólnego koncertu „Tribute to Dave Valentine” który odbył się w Orlando w USA, gdzie wystąpił obok amerykańskich znakomitości fletowych jak Ernesto Fernandez, Orlando “Maraca” Valle Ali Ryerson, Nestor Torres, Mark Vinci. Współpracował również z artystami reprezentującymi bardzo różne obszary estetyczne, m.in. Joanną Słowińska, Agatą Zubel, Krzesimirem Dębskim, Markiem Chołoniewskim, Krzysztofem Ścierańskim, Dominikiem Wanią, Pawłem Kaczmarczykiem, Michałam Krzysztofem Herdzinem, Nestoeowiczem, Mikołajem Blajdą, Vishwa Mohan Bhattem, Giridharem Udupa, Sandeshem Popatkar (INDIA).

Muzyk konsekwentnie wykracza poza ramy jednego stylu czy gatunku, intuicyjnie łącząc odległe przestrzenie muzyczne. Głównie związany jest z muzyką jazzową i współczesną. Jest członkiem stowarzyszenia wykonawców muzyki współczesnej „Muzyka Centrum” i amerykańskiej organizacji fletowej “National Flute Association”. Prowadzi klasę „Gry na flecie w zakresie muzyki jazzowej” w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako pedagog związany jest ponadto ze Szkołą Muzyczną im. B. Rutkowskiego w Krakowie.

Jaka historia kryje się za pseudonimem jazzmana? Co to jest dobre zadęcie? Jak udało mu się pojawić na jednej scenie z Polą Negri? O muzyce, fletach, nowej płycie i życiu Leszek Wiśniowski rozmawiał z Renatą Głowacką


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content