DogoMama | WYWIAD

Już w ten wtorek spotkamy w DworekTV specjalnych gości. Zapraszamy na wywiad z Marią Staniszewską (DogoMama) i Piotrem Kudlarczykiem.

Ile osób i psów może zmieścić się przed naszymi kamerami? Dużo! W naszym studio gościliśmy aż 5 wspaniałych psiaków wraz z ich opiekunami – DogoMamą, czyli Marią Staniszewską oraz Piotrem Kudlarczykiem. Z czworonogów natomiast odwiedził nas między innymi najstarszy Rico, od którego się wszystko zaczęło. Dzięki niemu Maria i Piotr zaczęli się interesować behawiorem zwierzęcym, zawodami, biegami i aktywnością z psami rasy Husky. Pomimo tego, że Rico pochodzi z dobrej hodowli, nie był psem idealnym. Praca nad nim (i z nim) pokazała, jak ważna jest rola poprawnej socjalizacji zwierząt i dobrego wychowania. Każda adopcja lub zakup psa powinny być przemyślane i świadomie dobrane do człowieka.

Wśród psów byli również Skipper i Gloria, czyli najmłodsi członkowie stada. Mają roczek i już aktywnie pracują. Są psami pracującymi w dogoterapii. Pomimo młodego wieku, DogoMama nauczona na błędach popełnionych z Rico, odpowiednio przygotowała maluchy do życia w stadzie. Socjalizacja psów jest bardzo ważna dla psów, nie tylko pracujących. Obecni byli również Perki i Melman, który jest największym psim amantem. Trafił do rodziny jako tymczasowy podopieczny, ale został już na zawsze w stadzie. Jest psem adoptowanym w typie Huskiego.

Podczas wywiadu Piotr i Maria opowiadają również, jaka jest rasa Husky. Husky to rasa inteligentna, ale jednocześnie niezależna, co może sprawić, że są czasem uparte i wymagają konsekwentnego szkolenia od młodości. Są to psy, które są bardzo różne – nie znajdziemy dwóch takich samych. Nawet w rodzeństwie potrafią się między sobą różnić. Ze względu na ich pierwotne przeznaczenie jako psy zaprzęgowe, Husky potrzebują regularnej aktywności fizycznej, a także umysłowego wyzwań, aby utrzymać zdrowie i zadowolenie.

Premiera już we wtorek o 19:00! Zapraszamy na nasz kanał na YouTubie, gdzie wysłuchacie całej rozmowy.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content