Ethan Smith | WYWIAD

Zapraszamy na wyjątkowy wywiad, którego gościem będzie Ethan Smith! Premiera już w ten wtorek o 19:00.

Ethan Smith to artysta wyjątkowy, którego korzenie sięgają urokliwego miasta Kapsztadu w Republice Południowej Afryki. Jego pasja do muzyki i niezwykłe umiejętności na różnych instrumentach uczyniły go cenionym saksofonistą oraz niezastąpionym multiinstrumentalistą.

Studiował jazz i muzykę improwizowaną. To właśnie w tym okresie kształtował swoje umiejętności i rozwijał swoje artystyczne talenty. Fascynuje się tradycyjną muzyką świata, która stała się głównym źródłem inspiracji dla jego własnych kompozycji. Pasja Ethana do muzyki światowej otworzyła przed nim drzwi do eksploracji różnorodnych stylów muzycznych, począwszy od dziedzictwa Afryki, aż po brzmienia krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Ethan Smith to nie tylko muzyk, ale także podróżnik. W ciągu ostatnich kilku lat przemierzył tysiące kilometrów, odwiedzając i występując w co najmniej siedemnastu różnych krajach. Te podróże były nie tylko okazją do dzielenia się swoją muzyką z różnymi kulturami, ale także do zgłębiania lokalnych tradycji muzycznych. Każde miejsce, które odwiedził, pozostawiło wyraźny ślad w jego twórczości.

Nasz gość to artysta, który z pasją eksploruje dźwięki świata i przekształca je w wyjątkowe kompozycje muzyczne. Jego podróże, studia i współpraca z innymi utalentowanymi muzykami czynią go niezwykłą postacią. Muzyka Ethana to hołd dla różnorodności kulturowej i dźwiękowej naszego globu. Sprawia to, że jego twórczość jest nie tylko piękna, ale także inspirująca.

Sam Ethan Smith mówi o sobie: “Większość, jeśli nie wszystkich, moich kontaktów zawodowych i przyjaciół w Krakowie poznałem, grając na ulicy. Bezpośrednio lub pośrednio”. Dodaje równocześnie, że bardzo lubi Kraków i gra na ulicy pozwoliła mu połączyć się z ludźmi. Angażuje się w różne projekty muzyczne jak Neon Faces, Oneiric Dunes i The Afronauts.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content