Ewa Landowska | WYWIAD

Gościem kolejnego odcinka programu „Świat na głowie” będzie Ewa Landowska. Zajmuje się kaligrafią i muzyką, które są zarówno jej pasją, jak i formami artystycznego wyrazu. Renacie Głowackiej opowie o swojej fascynacji pismem, pierwszych próbach kaligrafowania, ale i o muzyce. Spotkanie dostępne na naszym kanale od Dworek TV 9 lutego 2021r., o godz. 18.00.

Pismo fascynowało ją od najmłodszych lat. Wówczas, dla dziecka, był to świat tajemniczy i niedostępny, czekający na odkrycie. W pierwszych poważnych próbach wsparł ją sam mistrz kaligrafii, Henryk Kulesza. Podczas spotkania opowie o pasji pisania, wielkim powrocie kaligrafii i o tym, jak sam proces tworzenia wpływa na nasze życie. Oczywiście, nie zabraknie również rozmów o muzyce, m.in. tworzonej do słów Vincenta van Gogha.

Ewa Landowska od 2002 roku mieszka i pracuje w Krakowie, a wolny czas chętnie spędza w górach. Jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kaligrafią zajmuje się od roku 1999, a od 2006 prowadzi warsztaty, kursy oraz pokazy kaligrafii na terenie całego kraju. Tworzy i projektuje własne kroje pisma w oparciu o klasyczne alfabety. Pracuje zarówno z literą tradycyjną, jak i nowoczesną.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content