Ewelina Serafin i Leszek HEFI Wiśniowski | KONCERT

Przed nami kolejna koncertowa premiera. Duet Eweliny Serafin i Leszka Hefi Wiśniowskiego to dźwięki inspirowane naturą, które będą okazją do wyciszenia i relaksu. Materiał będzie dostępny na kanale DWOREK.TV od wtorku, 24 sierpnia 2021 godz. 19:00.

20-minutowy koncert „Bliżej natury” pozwala się wyciszyć, skupić na swoim wnętrzu, obniżyć stres, którego w dzisiejszym świecie tak wiele i choć na chwilę pozbyć się myślenia o problemach i obowiązkach.

Koncert duetu: fletu poprzecznego z towarzyszeniem drugiego fletu poprzecznego, klarnetu, a także saksofonu ma na celu wprowadzić słuchacza w stan ukojenia i relaksu. Artyści pragną, aby słuchacze poczuli znaczny przepływ energii i mocy. Subtelne improwizacje wyżej wymienionych instrumentów wyciszą i ukoją zmysły.

Ewelina Serafin to flecistka, kompozytorka, wokalistka, która swoją pasję do muzyki odnalazła i realizuje w muzyce jazzowej. Jest ona pierwszą w historii Instytutu Jazzu w Katowicach kobietą, która ukończyła flet jazzowy. Urodzona w muzykalnej rodzinie, pod czujnym okiem ojca – gitarzysty basowego, już jako dziecko mogła rozwijać swoje zainteresowania muzyczne. To właśnie tata zainspirował ją do rozpoczęcia nauki gry na flecie. W latach 2004 – 2010 studiowała na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem Jerzego Jarosika.

Leszek Hefi Wiśniowski tworzy unikatowe projekty z ikonami światowego fletu jazzowego i awangardowego, m.in. Jamiem Baumem i Robertem Dickiem. W 2018 r. został zaproszony do wspólnego koncertu „Tribute to Dave Valentine” który odbył się w Orlando w USA, gdzie wystąpił obok amerykańskich znakomitości fletowych jak Ernesto Fernandez, Orlando “Maraca” Valle Ali Ryerson, Nestor Torres, Mark Vinci. Muzyk konsekwentnie wykracza poza ramy jednego stylu czy gatunku, intuicyjnie łącząc odległe przestrzenie muzyczne. Głównie związany jest z muzyką jazzową i współczesną. Jest członkiem stowarzyszenia wykonawców muzyki współczesnej „Muzyka Centrum” i amerykańskiej organizacji fletowej “National Flute Association”. Prowadzi klasę „Gry na flecie w zakresie muzyki jazzowej” w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako pedagog związany jest ponadto ze Szkołą Muzyczną im. B. Rutkowskiego w Krakowie.

Nagranie koncertowe zostało zrealizowane w ramach programu „Zakupu dzieł” zorganizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Skip to content