Bartek Staromiejski | KONCERT

Podróż między Stanami Zjednoczonymi a Kubą – dokładniej, podróż przez pięć konkretnych miast, w której przewodnikiem jest muzyka. Tętniące życiem wielkie metropolie, miejska wrzawa, ale też bardzo różnorodna i barwna muzyka. W taką właśnie podróż zabiera nas Bartek Staromiejski wraz ze swoim zespołem w projekcie „From New Orleans to Havana”.

 „From New Orleans to Havana” to autorski projekt perkusisty Bartka Staromiejskiego. Stworzył on pięć kompozycji, które wykonał wraz z zaproszonymi muzykami – improwizatorami. Są nimi: pianista Kuba Płużek, basista Henryk Wyszyński (Henu Wy) oraz grający na instrumentach perkusyjnych Marek „Smok” Rajss. Koncepcja całego projektu wzięła się z inspiracji pięcioma miastami i ich związkami z muzyką.

Bartek Staromiejski wraz z zespołem odbywają podróż z Nowego Orleanu (groove’owe granie), przez Detroit (funkowe brzmienia), Nowy Jork (muzyka rozpostarta między jazzem a hop hopem), Kubę (cza-cza), aż po Hawanę (salsa). W  efekcie otrzymujemy porywającą muzykę z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Nagranie koncertowe zostało zrealizowane w ramach programu „Zakupu dzieł” zorganizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content