Adeb Chamoun | GALERIA

Adeb Chamoun urodził się w Syrii, w maleńkiej, lecz malownicznej miejscowości Al-Hasaka. W jego rodzinie królował rytm, a do świata muzyki wprowadził go starszy brat, Abdul – uznany mistrz gry na instrumentach perkusyjnych. Za jego sprawą nauczył się jej słuchać, bo nie jest to taka oczywista umiejętność.

Trzeba umieć wejść w głąb świata dźwięków, by poznać i zrozumieć jego piękno. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Adebem Chamounem, wirtuozem gry na etnicznych instrumentach perkusyjnych.

Adeb Chamoun  jest niezwykle otwarty na muzykę z różnych regionów świata. Może dlatego, że sam pochodzi z syryjskiej miejscowości, w której żyje wiele kultur z różnych państw arabskich. Dzięki temu nauczył się grać na darbuce wieloma stylami. Jego gra jest eklektyczna, chętnie eksperymentuje z perkaszynami w jazzie, muzyce etnicznej, a także z folklorem polskim. 

Podczas rozmowy z  Renatą Głowacką w programie „Świat na głowie”, Adeb Chamoun opowiada o tym, jak ważne w muzyce są kolory i ludzie, a nie tylko instrumenty; dzieli się wspomnieniami i ciekawostkami o swojej ojczyźnie.

Premiera – 25 grudnia 2020, o godz. 17.00.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content