Hanka Wójciak | GALERIA

Zapraszamy za kulisy wywiadu z Hanką Wójciak. Drugi odcinek programu “Świat na głowie” poprowadzi jak zwykle Renata Głowacka. Zobacz już dziś, co działo się na planie wywiadu.

Piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów – to tylko niektóre z określeń, których można użyć wobec Hanki Wójciak. Jest wszechstronnie utalentowaną liderką zespołu Kapela Hanki Wójciak. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, gdzie studiowała śpiew klasyczny. Oprócz działalności muzycznej uzyskała licencjat z pedagogiki społeczno-opiekuńczej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jej debiutancki album, zatytułowany “Znachorka”, został wydany 29 czerwca 2014 roku nakładem Radia Kraków. W muzyce Kapeli Hanki Wójciak można odnaleźć elementy muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe oraz wokalną improwizację. Teksty piosenek opisują współczesny świat, ale zachowują archaizmy i słownictwo góralskie, nadając utworom baśniowy i ludowy charakter. W 2017 roku KAPELA wydała drugą płytę o nazwie “Zasłona”. Spotkała się ona z ciepłym przyjęciem wśród fanów i krytyków muzycznych. W 2022 roku Hanka Wójciak otrzymała nagrodę Miasta Zakopane „Siła korzeni”, której laureaci charakteryzują się dbałością o dziedzictwo kulturowe Zakopanego.

Hanka Wójciak zdobyła także nagrody, takie jak III Nagroda w IX Ogólnopolskim konkursie “Pamiętajmy o Osieckiej” w 2008 roku oraz I Nagroda na 46. Studenckim Festiwalu Piosenki w 2010 roku. Ponadto, w 2011 roku otrzymała Statuetkę Srebrne Serce (II nagroda) na Festiwalu Twórczości Korowód w Krakowie. Jej działalność obejmuje nie tylko muzykę, ale także aktorstwo amatorskie oraz współpracę z różnymi instytucjami muzycznymi, takimi jak Radio Kraków i kwartalnik kulturalny Liry–Dram.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content