Yshai Afterman | WYWIAD

Yshai Afterman porzucił aktorstwo dla muzyki. Uczy gry na instrumentach perkusyjnych uczniów z całego świata. Swoją grą i podejściem do muzyki pokazuje, czym jest autentyczność, szczerość i miłość do muzyki. Zapraszamy na wywiad z pochodzącym z Izraela mistrzem instrumentów perkusyjnych, Yshaiem Aftermanem. Premiera odbyła się 17 grudnia 2020 o godz. 19:00.

Świat instrumentów perkusyjnych to świat niezwykle barwny i bogaty. Standardowy zestaw perkusyjny, który najczęściej widzimy na koncertach to jedno z wielu narzędzi, którym posługują się artyści tacy, jak Ishai Afterman. Na koncertach zwykle widzimy go siedzącego w centralnym punkcie sceny i obstawionego dokoła przeróżnymi, czasami zagadkowymi przedmiotami.

Yshai Afterman jest nie tylko mistrzem instrumentów perkusyjnych charakterystycznych dla śródziemnomorskiej tradycji, także komponuje, śpiewa i pisze teksty utworów. Prowadzi autorski kwintet, gra jako solista, jest też nauczycielem, który swoją wiedzę i miłość do muzyki przekazuje uczniom na całym świecie. Jego muzyczna droga należy do tych nietypowych, przypadkiem wziął pewnego dnia do ręki instrument, zaczął grać i tak już zostało. Dla muzyki porzucił ścieżkę aktorską. Dziś jest artystą, który dzięki swojej pracy, wrażliwości i kreatywności zyskuje coraz większe uznanie. Wraz ze swoim kwintetem miał on w lecie 2020 roku wystąpić podczas koncertu z okazji 45-lecia Dworku Białoprądnickiego. Niestety ogólnoświatowa sytuacja pokrzyżowała te plany, my jednak postanowiliśmy połączyć się z artystą online, porozmawiać i posłuchać jego muzyki.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą przeprowadziła Mery Zimny.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content