Jacek Kochan | WYWIAD

Gościem Renaty Głowackiej w programie „Świat na Głowie” jest Jacek Kochan – kompozytor, aranżer, perkusjonista, artysta ze sporym dorobkiem na polskich i międzynarodowych scenach.

Skończył krakowskie ASP, studiował muzykę w klasie perkusji i wibrafonu w Grant MacEvan College w Edmonton. Wyjazd do USA, życie w Nowym Jorku a potem w Montrealu a Kanadzie wykorzystał na studiowanie u boku takich osobistości sceny muzycznej jak Jaco Pastorius, Mike Clark czy Robbie Gonzales.

Jego zainteresowania oscylują wokół muzyki etnicznej, współczesnej i improwizowanej. Jacek Kochan pracował i nagrywał z wieloma artystami międzynarodowej i polskiej sceny jak Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Jarek Śmietana, Piotr Baron i wielu innych.

Po powrocie do Europy kontynuuje swoją działalność nagrywając, współpracując i współtworząc: Jacek Kochan & CO., N.A.K. TRIO, ONE EYED- HORSE, AJEE, musiConspiracy, WAGON 8, BERGONZI-KOCHAN-LEMANCZYK TRIO, PAANSORI PROJECT i THIRD OF THREE-PAPERSONUS.

Więcej o artyście przeczytasz na stronie www


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content