Jan Brzyk | GALERIA

Zobacz już dziś zdjęcia z wywiadu, którego gościem był Jan Brzyk! Premiera już we wtorek 5 września o 19:00. Zapraszamy!

Jan Brzyk wraz z zespołem studentów z AGH Space Systems uplasowali się na 8. miejscu podczas zawodów University Rover Challenge w USA. Stworzyli łazika marsjańskiego, który okazał się najlepszym w całej Europie! Drużyna zdobyła 93 na 100 punktów, co było najlepszym wynikiem wśród wszystkich uczestników. Niestety, problemy techniczne uniemożliwiły ukończenie jednej z misji, co poskutkowało zajęciem 8. miejsca. Pomimo tego, jest to imponujące osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że konkurowali z 36 drużynami z całego świata, spośród 104 zgłoszonych. To naprawdę wyjątkowa chwila dla drużyny AGH Space Systems na arenie międzynarodowej.

University Rover Challenge to jedno z największych studenckich i międzynarodowych wydarzeń związanych z robotyką kosmiczną na całym świecie. Zespół AGH Space Systems, którego Jan Brzyk jest członkiem, to grupa studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 2014 roku zajmują się rozwijaniem technologii kosmicznych. Ich projekty obejmują budowę rakiet, pojazdów marsjańskich, lądowników planetarnych i balonów stratosferycznych.

Warto również wspomnieć o wielu sukcesach AGH Space Systems, którego członkiem jest Jan Brzyk na arenie międzynarodowej, takich jak zdobycie 2. miejsca w Spaceport America Cup w latach 2018 i 2019, 1. miejsca w konkursie CanSat w 2015 roku oraz 1. miejsca w Global Space Balloon Challenge w 2016 roku. Nie można też zapominać o zajęciu 2. miejsc w konkursach Indian Rover Challenge i European Rover Challenge w 2019 roku.

Już dziś zapraszamy za kulisy wywiadu, który jak zwykle możecie zobaczyć na naszym kanale na YouTubie.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content