Janusz Radek | GALERIA

Janusz Radek był gościem Renaty Głowackiej w kolejnym odcinku cyklu wywiadów o kulturze „Świat na Głowie”. Zobaczcie już dziś zdjęcia zza kulis wydarzenia.

Nasz gość jest kompozytorem, aktorem, ale przede wszystkim wokalistą o czterooktawowej barwie głosu. W 2022 roku wypuścił singiel „Nie chcę Ciebie dzisiaj zapomnieć” promujący długo wyczekiwaną przez fanów nową płytę. Utwór powstawał w czasie pandemii. Mówi o emocjach, utracie bliskiej osoby i tęsknocie. 

Wydał wiele albumów solowych, w tym „Królowa Nocy”, „Dziwny ten świat opowieść Niemenem i Jeszcze Bliżej” oraz „Dziękuję za miłość”, które uzyskały status złotych płyt. Brał udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie udało mu się wygrać trzecie miejsce. Naśladował tam takich artystów jak Prince, Czesława Niemena czy Stevena Tylera z zespołu Aerosmith. 

W minionym roku otrzymał nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów przy 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Nie była to co prawda pierwsza nagroda tego typu, którą Janusz Radek otrzymał. W 2003 roku również przyznano mu nagrodę za wykonanie „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

Zapraszamy na wywiad! Dostępny już 9 maja o 19:00 na kanale Dworek TV!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content