Janusz Radek | WYWIAD

Kolejny gość cyklu wywiadów „Świat na Głowie” jest postacią nieszablonową. Janusz Radek, bo to o nim mowa, będzie gościem Renaty Głowackiej.

Jest kompozytorem, aktorem, ale przede wszystkim wokalistą o czterooktawowej barwie głosu. Pochodzi ze Starachowic, jest absolwentem krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Podczas swoich występów szczególną wagę przywiązuje do przekazywania emocji. Liczy się dla niego odbiorca i przekaz, który niesie podczas wykonywania utworów.

W minionym roku otrzymał nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów przy 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Nie była to co prawda pierwsza nagroda tego typu, którą Janusz Radek otrzymał. W 2003 roku również przyznano mu nagrodę za wykonanie „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

Wydał wiele albumów solowych, w tym „Królowa Nocy”, „Dziwny ten świat opowieść Niemenem i Jeszcze Bliżej” oraz „Dziękuję za miłość”, które uzyskały status złotych płyt.

W 2022 roku wypuścił singiel „Nie chcę Ciebie dzisiaj zapomnieć” promujący długo wyczekiwaną przez fanów nową płytę. Utwór powstawał w czasie pandemii. Mówi o emocjach, utracie bliskiej osoby i tęsknocie. 

Nazywany jest przez wielu człowiekiem renesansu. Poza odnoszeniem sukcesów w branży muzycznej swoich sił próbował również w teleturnieju „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Udało mu się wygrać tam trzecie miejsce. Podczas programu wcielił się w takich artystów jak Prince, Czesława Niemena czy Stevena Tylera z zespołu Aerosmith. 

Już w ten wtorkowy wieczór zapraszamy na wywiad z Januszem, który jak zwykle poprowadzi Renata Głowacka. Słyszymy się o 19:00 na kanale Dworek TV!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content