Kajetan Galas | WYWIAD

Już w ten wtorek naszym gościem będzie Kajetan Galas, pianista, organista i oficjalny artysta Hammond Polska. Na rozmowę z cyklu Rozmowy Jazzkultury zaprasza Jakub Byczek. Premiera już w ten wtorek o 19!

Nasz gość od 2010 roku jest w czołówce, a dodatkowo jest laureatem w kategorii organy według ankiety krytyków magazynu Jazz Forum w 2020 i 2022 roku. Jest absolwentem klasy fortepianu jazzowego w krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Studiował również w ArtEZ Enschede w klasie Organów Hammonda.

Laureat licznych stypendiów, w tym Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w 2023 roku. Kajetan Galas jest liderem autorskiej formacji Organ Spot, z którą wydał debiutancki album w 2012 roku. Nagrał dwanaście albumów muzycznych, które spotkały się z ciepłym przyjęciem krytyków. Poza samo doszkalaniem się uczy także innych – w latach 2019 do 2023 prowadził klasę teorii, fortepianu i organów Hammonda w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Był także wykładowcą Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Mówiąc o Kajetanie, często przewija się pojęcie organów Hammonda. Są to elektroniczne instrumenty muzyczne, które zostały wprowadzone na rynek w latach 30. XX wieku przez firmę Hammond Organ Company. Charakteryzują się unikalnym brzmieniem generowanym za pomocą kół fizycznych i elektromagnesów, co sprawia, że są popularne w jazzie, rocku i muzyce soul. Ich konstrukcja opiera się na oryginalnym pomyśle Laurensa Hammonda, a ich wszechstronność sprawiła, że stały się kluczowym elementem wielu gatunków muzycznych.

Po więcej zapraszamy na wywiad! Premiera na naszym kanale o 19.

https://www.youtube.com/watch?v=askr_MjixGQ

Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content