Kasia Chlebny | WYWIAD

W programie „Świat na Głowie” gościmy aktorkę i reżyserkę. Kasia Chlebny i Renata Głowacka porozmawiają o życiu, pasji do sztuki i aktorstwie. Zapraszamy na premierę już we wtorek o 19:00!

Kasia rozpoczęła swoją karierę aktorską od występów w teatrze. Ukończyła szkołę aktorską na PWST w Krakowie w 2006 roku. Już jako młoda aktorka zwracała uwagę swoim niezwykłym talentem i charyzmą sceniczną.

Współpracowała z najważniejszymi teatrami w Polsce. Od początku swojej kariery zawodowej działała w wielu krakowskich teatrach jak Teatr Nowy Proxima czy Teatr Stu. Jej debiut na scenie Teatru Nowego Proxima w roli Soni w sztuce ,,Griga obchodzi imieniny” wzbudził uznanie wśród krytyków. W 2023 zadebiutowała na scenie Teatru Bagatela, wcielając się w role Andżeliki w spektaklu „Słownik Ptaszków Polskich” w reżyserii Krzysztofa Materny. 

Za rolę główną, scenariusz i reżyserię „Kora.Boska” Kasia Chlebny otrzymała Nagrodę Publiczności Miesięcznika Portrety (2021) oraz Nagrodę Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego (2022). Spektakl został bardzo dobrze odebrany przez publiczność oraz fanów Kory. 

Niezależnie od swojego sukcesu na scenie teatralnej, Kasia Chlebny zyskała także rozpoznawalność w branży filmowej. Jej wszechstronność aktorska pozwoliła jej na udział w różnorodnych produkcjach filmowych, od dramatów po komedie. Zagrała w filmach jak Bo we mnie jest seks (2021), Kler, (2018) Twarz (2017), Wołyń (2016). Poza tym grała w wielu serialach, które są uwielbiane przez widzów – między innymi „Na dobre i na złe”, “Zakochani po uszy”, “To nie ze mną” .

Ponadto Kasia Chlebny jest także aktywna w działalności społecznej i charytatywnej. Angażuje się w różne inicjatywy, które pomagają potrzebującym. Jest również pedagożką wokalną Międzynarodowego Stowarzyszenia Natural Voice Perfection Institute.

Zapraszamy na wyjątkowy wywiad, który będzie dostępny już we wtorek 23 maja o 19:00 na kanale Dworek TV!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content