Kamila Drabek | WYWIAD

Kompozytorka, instrumentalistka, mistrzyni błyskotliwych solówek. Kontrabas wybrał dla niej tata, ale jak się okazało, była to słuszna decyzja. Ma słabość do muzyki i częstych zmian fryzur. Uwielbia improwizacje. Gościem programu Renaty Głowackiej „Świat na głowie” była Kamila Drabek. Premiera odcinka w piątek, 19 lutego 2021, o g. 18.00.

Kamila Drabek to kontrabasistka i kompozytorka pochodząca z Bielska-Białej, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Na stałe współpracuje z zespołami O. N. E. Quintet i Marta Wajdzik Project. Razem z saksofonistą Marcinem Konieczkowiczem oraz perkusistą Kacprem Kaźmierskim tworzą Tercet Kamili Drabek, wykonujący autorskie kompozycje liderki. Dzięki wygranej w konkursie na  Jazzowy Debiut Fonograficzny 2019 zespół wydał swój pierwszy album pt. „Muzyka Naiwna”, który został nominowany do nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Debiut Roku. W kręgu jej zainteresowań i inspiracji leżą folk, mainstream, polski jazz, muzyka klasyczna, europejska scena improwizowana.

Podczas spotkania opowiedziała m.in. o komponowaniu, swojej muzycznej drodze, projektach artystycznych, planach na przyszłość i nowej pasji – malarstwie.

Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na PREMIERĘ


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content