Miłosz Skwirut | KONCERT

Muzyka, którą tworzy Miłosz Skwirut jest niezwykle melodyjna i ilustracyjna. Jest kontrabasistą i kompozytorem, który kocha piękne melodie, czemu upust daje w autorskiej muzyce. W swojej twórczości łączy jazz, muzykę filmową i world music.

Sam o sobie pisze „gdybym był filmem, byłoby to pewnie kino drogi, w którym dwóch gości przemierza świat, zwiedza przypadkowe miejsca i szuka odpowiedzi na pytania o sens życia. Jeden z nich jest spokojnym i zamyślonym introwertykiem, drugi ma szaleństwo w oczach i rozpiera go energia. Potem się zamieniają…”. Miłosz Skwirut ma na swoim koncie autorski album “Road Movies” (2019), jest też związany z zespołami: Kraków Street Band, Michał Salamon, Hot Tamales, Susanna Jara.

Autorską muzykę Miłosz Skwirut wykonuje w różnych składach, tym razem do współpracy zaprosił gitarzystę Marcina Hilarowicza. W tym kameralnym duecie, podczas sesji live w Dworku Białoprądnickim, muzycy zaprezentowali pięć utworów kontrabasisty oraz jazzową wersję przeboju “Macarena”.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Nagranie koncertowe zostało zrealizowane w ramach programu „Zakupu dzieł” zorganizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content