Liraz | WYWIAD

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z izraelsko-perską wokalistką LIRAZ poprowadzoną przez Ulę Nowak w ramach cyklu “Rozmowy JAZZKULTURY”.

Kim jest Liraz, o co walczy i co powoduje, że czuje się wolną i spełnioną kobietą. Nagrania zarejestrowaliśmy w Cafe Cheder dzięki Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

7 października ukaże się album “Roya” (czyli “fantazja” w języku farsi), wielokrotnie nagradzanej izraelsko-perskiej wokalistki i aktorki, bodaj najsilniejszego współcześnie głosu w walce o wolność i godność irańskich kobiet – LIRAZ. Będzie to radosna mieszanka tradycyjno-nowoczesnych rytmów, taneczny, psychodeliczny elektro-pop w stylu retro. Płyta ważna i poruszająca także dlatego, że do udziału w nagraniach LIRAZ zaprosiła odważne artystki z Iranu, które towarzyszyły jej zespołowi z Tel Awiwu grając min. na perskich instrumentach tradycyjnych. Nagrania odbyły się w Stambule, a krążek wydała jedna z najciekawszych wytwórni, która specjalizuje się w żywych, globalnych brzmieniach Glitterbeat Records.

Premiera w poniedziałek 3 października o godzinie 19.00 na kanale Dworek TV na YouTube.

Zapraszamy do oglądania!

Więcej o Liraz przeczytasz na stronie.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content