Mateusz i Marek Pospieszalski | RELACJA

Zapraszamy do obejrzenia relacji z koncertu z cyklu „Konstelacje” w którym wystąpił ojciec z synem – Mateusz i Marek Pospieszalski.

Mateusz Pospieszalski – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, producent i wokalista. Zawodowo na scenie od szesnastego roku życia. Pierwszym zespołem z którym zaczął koncertować był legendarny zespół TIE BREAK. Od 1986 roku członek zespołu VOO VOO. Gra na saksofonach, fletach, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych, klarnecie basowym i akordeonie. Jeden z najbardziej cenionych polskich producentów i aranżerów muzycznych. Kompozytor muz. filmowej i teatralnej. Na swoim koncie Mateusz Pospieszalski posiada 11 Złotych Płyt oraz 3 Platynowe. W ogromnej mierze przyczynił się do sukcesu grupy Zakopower – jest kompozytorem większości repertuaru zespołu i producentem wszystkich ich albumów. Wyprodukował również płyty m. in Justyny Steczkowskiej, Janusza Radka, VooVoo-Haydamaki oraz duetu Piaseczny-Krajewski. Autor solowych projektów, w których znajduje przestrzeń na realizację swoich muzycznych inspiracji.

Marek Pospieszalski to jeden z najbardziej obiecujących muzyków w Europie wg niemieckiego magazynu JazzThing. Ogromny wpływ na jego edukację muzyczną miała muzykująca rodzina oraz środowisko skupione wokół zespołu Tie Break. Jego środowisko naturalne to szeroko pojęta i niczym nieograniczona muzyka improwizowana. Jednocześnie Pospieszalski czerpie z przeróżnych gatunków i stylistyk, często wychodząc poza utarte schematy. Na swoim koncie ma wspólne albumy z takimi artystami jak Marco Eneidi czy Dennis Gonzalez. Prowadzi własny kwartet (z Eliasem Stemesederem, Maksem Muchą i Maxem Andrzejewskim) oraz duet Malediwy z Qbą Janickim. Jest również jednym z filarów kwintetu Wojtka Mazolewskiego.

Premiera w poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 19.00 na kanale Dworek TV na YouTube.

Zapraszamy do oglądania!

Więcej o artystach przeczytasz na: stronie Mateusza i stronie Marka.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content