Miriam Synger | WYWIAD

Już w ten wtorek 25 kwietnia gościć będziemy wyjątkową osobę w naszym studiu – Miriam Synger. Kolejny wywiad z cyklu „Świat na głowie” przeprowadzi Renata Głowacka.

„Ortodoksyjna Żydówka. Polska patriotka. Matka pięciorga dzieci. Żona” – tak o sobie mówi Miriam Synger. Zawodowo projektuje biżuterię oraz tworzy teksty i książki autorskie. Jej książka „Jestem Żydówką” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez publiczność. Poza tym prowadzi wykłady, spotkania, warsztaty, zajęcia, zarówno na żywo, jak i online. 

Mieszka w Krakowie wraz z dziećmi. Edukuje innych na temat religii i kultury żydowskiej. Wspomina regularnie, że jest Żydówką Ortodoksyjną, czyli opiera się na prawach zapisanych w Torze, czyli dokładnie Pięcioksięgu Mojżeszowym. Reguluje on różne zakresy codziennego życia. 

Miriam Synger, podobnie jak wielu innych Żydów w Polsce, stara się zachować swoją tożsamość i kulturę pomimo trudnych wydarzeń z przeszłości. W Polsce nadal istnieją liczne społeczności żydowskie, a ich dziedzictwo kulturowe jest nadal żywe i ważne. Miriam jest jednym z wielu Żydówek, które pracują na rzecz ożywienia i ochrony tej kultury.

Na swoim instagramie „oswaja” tematykę związana z judaizmem, obyczajami ortodoksyjnymi oraz normalizuje postrzeganie jej kultury. Jej książka poszerza horyzonty oraz pokazuje, jak inne może być spojrzenie na świat osób z innych wyznań. 

Wtorkowa rozmowa, jak zawsze, dostępna będzie o 19:00 na kanale Dworek TV


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content