Monika Witkowska | GALERIA

Gościem Dworek TV była Monika Witkowska – uznana na całym świecie alpinistka, podróżniczka, dziennikarka i pisarka. A my tymczasem zapraszamy do zobaczenia zdjęć z wywiadu przeprowadzonego w ramach nowego cyklu “Kultura Wre!”.

Monika Witkowska to jedna z najbardziej utytułowanych polskich alpinistek, która z powodzeniem zdobyła najwyższe szczyty na całym świecie. Urodziła się w 1966 roku w Poznaniu, a od najmłodszych lat interesowała się wspinaczką górską. Już jako nastolatka zaczęła trenować i zdobywać pierwsze szczyty, a wkrótce stała się jedną z najbardziej obiecujących polskich alpinistek.

Z zawodu jest dziennikarką – prowadziła m.in dodatek „Turystyka” w Gazecie Wyborczej. Od lat pisze również do innych gazet, czasopism i portali. Pilotuje wycieczki po całym świecie. Jest również autorką książek podróżniczych. W 2013 roku zdobyła szczyt Mount Everest. Następnie podjęła się kolejnych wyzwań, zdobywając m.in. Manaslu (2018) oraz K2 (2022). Była drugą polką, po Wandzie Rutkiewicz, która zdobyła K2.

Jej życiowym mottem są słowa Marka Twaina “Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj! Śnij! Odkrywaj!”.

Wywiad będzie dostępny już 07 marca o 19:00 klasycznie na kanale Dworek TV! Zapraszamy!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content