Monsieur Doumani | WYWIAD

W cyklu Rozmowy JAZZKULTURY gośćmi Uli Nowak są Antonis Antoniou i Demetris Yiasemides, reprezentanci zespołu Monsieur Doumani. Zapraszamy na wywiad!

Zespół założono w 2012 roku na Cyprze. W skład wchodzi trzech członków: Antonisa Antoniou, Demetrisa Yiasemidesa oraz Andysa Skordisa.  Każdy z nich nadaje muzyce indywidualny charakter, dzięki czemu jest ona wyjątkowa w swoim rodzaju.

The Guardian opisał ich jako „jedną z najbardziej rozrywkowych, pewnych siebie i pomysłowych grup na scenie”.  Artyści tworzący zespół pochodzą  z różnych środowisk muzycznych. Pod wpływem tradycji cypryjskiej, Monsieur Doumani komponuje muzykę, która czerpie inspirację ze współczesnego społeczeństwa cypryjskiego, a także aktualnej sytuacji społecznej na świecie. 

Nic dziwnego, ponieważ od lat Monsieur Doumani zdobywa wiele nagród i wyróżnień:

  • w 2019 roku zdobyli nagrodę dla najlepszego zespołu Songlines Music Awards,
  • w 2018 roku zostali nagrodzeni nagroda niemieckich krytyków Preis der deutschen Schallplattenkritik,
  • również w 2018 roku otrzymali liczne nagrody podczas Andrea Parodi Music Awards (nagroda krytyków, nagroda za najlepszą aranżację, za najlepszy cover utworu Parodi i nagrodę młodej publiczności) oraz dodatkowo otrzymali tytuły najlepszego albumu roku Transglobal World Music Chart,
  • byli dziewiąta pozycja na liście najlepszych albumów World Music Charts Europe w 2018 roku.

Premiera wywiadu już w poniedziałek 28.11 o 19:00! Serdecznie zapraszamy do wysłuchania przedstawicieli cypryjskiego zespołu Monsieur Doumani! 


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content