Moribaya | KONCERT

Już w pierwszy wtorek nowego roku zapraszamy na koncert zespołu Moribaya zarejestrowany w Dworku Białoprądnickim. Premiera o 19:00 na kanale Dworek TV!

Zatrać się w rytmach afrykańskiej muzyki wraz z zespołem Moribaya. Na swojej stronie opisują się jako “wielokulturowy kolektyw o międzynarodowym składzie artystów, pasjonatów i podróżników z Polski, Burkina Faso, Australii i Ukrainy”. Tę multikulturowość można wyczuć w utworach zespołu. Nie tylko napełniają pozytywnymi emocjami, ale również pokazują, jak bardzo muzyka może być różnorodna.

W ich utworach przodują bębny, ale pojawiają się również inne instrumenty, jak Kora, czyli tradycyjna harfa afrykańska, balfony, ngoni czy djabara. Moribaya czerpie inspiracje z kultury afrykańskiej, gdzie podstawą są emocje i rytm. W 2018 roku zespół wydał pierwszy album o nazwie Kelen. Na początku 2020 roku, w lutym, pojawił się drugi album zespołu – Fila.

Zespół Moribaya tworzy wielu wybitnych i interesujących artystów. Aktualnie w skład grupy wchodzi:
– Paul Grocott grający na djembe, balfonie i dundun;
– Anika Kamińska, która gra na djembe oraz tańczy – wywiad z Aniką przeprowadzony w Dworek TV możecie znaleźć na kanale YouTube.
– Noumasa Dembele, którego wokal możecie usłyszeć w utworach. Gra również na balafonie oraz ngoni.
– Zbyszek Iwański grający na dudun i korze.
– Margarita Udovichenko śpiewająca oraz grająca na sangban, kekeni i djabara.

Zapraszamy na koncert już we wtorek drugiego stycznia o 19!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content