Natalia Hamernik | WYWIAD

Natalia Hamernik, behawiorystka i inżynier behawiorystyki specjalizująca się w pracy z psami lękowymi i reaktywnymi była gościnią w najnowszym wywiadzie programu “Świat na Głowę”. Na premierę zapraszamy już 21 listopada o 19:00!

Bycie psim behawiorystą i praca z psami lękowymi oraz reaktywnymi to wyjątkowe wyzwanie, które wymaga nie tylko głębokiej wiedzy teoretycznej, ale także empatii i cierpliwości. Duża część psów, zwłaszcza te z adopcji, ma za sobą różne wcześniejsze doświadczenia, które mogą wpływać na ich zachowanie. Natalia Hamernik, jako ekspertka behawiorystyki współpracująca z wieloma właścicielami i lecznicami w Krakowie, opowiada o swojej roli, jako pomocnika zwierząt w tych ciężkich dla właścicieli momentach.

Praca z psami lękowymi wymaga szczególnej uwagi i delikatności. Te psy często reagują na różne bodźce z niepokojem, czasem nawet agresją. Behawiorysta musi zrozumieć, że to, co dla ludzi jest normalne, dla psa może być źródłem stresu. Kluczową umiejętnością jest budowanie zaufania i stworzenie bezpiecznego środowiska, w którym pies może stopniowo przezwyciężać swoje lęki.

Praca Natalii wymaga precyzyjnej analizy sytuacji, w której pies reaguje, oraz odpowiedniego opracowania planu treningowego. Ważne jest również uwzględnienie potrzeb psychicznych i fizycznych psa, aby zapewnić mu odpowiednią ilość aktywności i bodźców. Duża grupa psów z adopcji to zwierzęta, które doświadczyły trudnych sytuacji życiowych. Mogą mieć problemy z zaufaniem do ludzi, być może przeszły traumę. Dlatego Natalia Hamernik, jako behawiorystka, musi podejść do nich z jeszcze większą delikatnością i zrozumieniem.

Praca z psami lękowymi i reaktywnymi wymaga systematyczności i cierpliwości. Efekty nie pojawiają się natychmiast, a postępy są często stopniowe. Jednak obserwowanie psa, który stopniowo odzyskuje pewność siebie i zmienia swoje zachowanie na lepsze, daje ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia dla psiego behawiorysty.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content