O NAS

Włącz kulturę! W internetowej Dworek TV jest ona na wyciągnięcie ręki – możesz czerpać z niej pełnymi garściami. Koncerty cenionych artystów, wywiady z ludźmi ze świata muzyki, sztuki, literatury, a także z podróżnikami. Ponadto reportaże i materiały multimedialne – to tylko nieliczne przykłady tego, co będziemy dla Was przygotowywać.

Skąd pomysł na taką formułę? Chcemy jak najszerzej prezentować najciekawsze zjawiska kultury. Trudno znaleźć lepsze miejsce niż internet, zwłaszcza w czasach, gdy rzeczywistość wymusiła ograniczone możliwości korzystania z kultury „na żywo”. Ale gdy świat wróci „do normalności” pozostaniemy w sieci, bo uważamy, że hybrydowe korzystanie z kultury stało się faktem.

Chcemy byście mogli poznawać kulturę, najciekawsze jej zjawiska, ale też ludzi, którzy ją tworzą. Za muzyką, którą będziemy serwować kryje się opowieść o niesamowitych pasjach, o kulturach świata, o kulisach sławy. Na początek przeniesiemy Was do Nowego Jorku, Syrii, Jemenu, Senegalu. Resztę pomysłów zdradzimy niebawem. I choć muzyka będzie w Dworek TV odgrywać znaczącą rolę, nie zapomnimy o szeroko pojętej kulturze, w tym sztuce. Będziemy prezentować m.in wystawy, a skupimy się  na instalacjach typu site – specific w ruinach XVI – wiecznej Galerii Baszta. Co jakiś czas będziemy Was zabierać w podziemia tego niesamowitego miejsca!

Dworek TV tworzy ekipa Dworku Białoprądnickiego, dla której kultura to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Od lat ludzie ci zajmują się animacją kultury, współpracują z artystami tworząc niezapomniane koncerty, festiwale, międzynarodowe projekty, rozmaite eventy i wystawy. Swoje bogate doświadczenia przenoszą oni teraz do internetu, by dzielić się z Wami kulturą w bezpieczny i dostępny dla każdego sposób.

Kultura to pojęcie bardzo otwarte i podążające za rzeczywistością, dlatego będziemy Was zaskakiwać nowościami. Jedno jest pewne: zobaczycie u nas to, czego nie znajdziecie nigdzie indziej. Włączcie Dworek TV!

Skip to content