Olga Szwajgier | GALERIA

Zapraszamy za kulisy wywiadu Renaty Głowackiej z Olgą Szwajgier. Premiera już w ten wtorek o 19:00!

Olga Szwajgier, wybitna polska wokalistka, która nie tylko zdobyła uznanie na scenie muzycznej, ale również aktywnie uczestniczy w edukacji młodych talentów. Jako pedagog Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłymi artystami.

Jest również niekwestionowaną pionierką w dziedzinie rozwoju ludzkiego głosu. Jako jedyna osoba na świecie wprowadziła własne ćwiczenia, które pozwoliły jej rozszerzyć skalę głosu z czterech do sześciu oktaw. Jej umiejętność śpiewania na granicy ludzkiego słuchu jest fenomenem, który zaskakuje i inspiruje zarówno profesjonalistów, jak i entuzjastów muzyki.

Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie w 1970 roku, Olga nieustannie rozwijała swoje zdolności. Komponuje, pisze teksty i reżyseruje swoje koncerty, a jednym z najważniejszych momentów w jej karierze było wykonanie własnego utworu “Julius” podczas koncertu w Carnegie Hall w Nowym Jorku w 2002 roku.

Wraz z biegiem lat zdobywała prestiżowe nagrody i wyróżnienia, m.in. honorowy doktorat “The Cultural Doctorate in Philosophy” nadany przez World University Roundtable Benson (Arizona) w 1989 roku. W 1993 roku The London Institute for Applied Research uhonorował ją tytułem “Doctor of Music”, a Australian Institute for Co-ordinated Research przyznał miano “Honorary Doctor of Musicology”.

Jej obecność na najważniejszych scenach świata, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku czy udział w operze “The Speed of Light” w Berlinie w 2005 roku, świadczą o jej nieustannym zaangażowaniu w rozwój sztuki i eksplorację nowych możliwości artystycznych.

Dziś, Olga Szwajgier kontynuuje swoją niezwykłą karierę, koncertując, komponując i inspirując kolejne pokolenia artystów. Jej wkład w świat muzyki jest nieoceniony, a jej fenomenalny głos pozostanie jednym z najbardziej niezwykłych w historii współczesnej muzyki. Zobacz już dziś zdjęcia z wywiadu!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content