Jorgos Skolias | WYW

Jorgos Skolias jest optymistą, fruwa w powietrzu w trakcie koncertów, łapie energię od publiczności, dlatego granie online nie jest jego ulubioną formą wyrazu. Cieszymy się, że w trakcie Nocy Jazzu zagra w duecie ze znakomitym pianistą Dominikiem Wanią na żywo na scenie w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Przed tym wydarzeniem zapraszamy na wywiad z artystą na kanale DWOREK.TV. Premiera w czwartek, 15 lipca 2021 o godz. 18:00.

Jorgos Skolias – polski wokalista greckiego pochodzenia, obdarzony charyzmatyczną barwą głosu. W swojej sztuce poszukuje indywidualnej formuły na jego zastosowanie w muzyce. Traktuje głos jak instrument i jest mistrzem improwizacji. Inspiracją jest dla niego blues, jazz, rock oraz muzyka etniczna od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Samodzielnie opanował technikę śpiewania harmonicznego, nazywanego również gardłowym.

W rozmowie z Renatą Głowacką opowie m.in. o koncercie z okazji 50lecia swojej pracy artystycznej, nagrywaniu nowej płyty z synem oraz emocjach, których poszukuje w muzyce oraz we współpracy z innymi muzykami.

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content