Perma KUR tura | GALERIA

Naszymi gośćmi była Anna Chmiel-Kowalska i Michał Kowalski z gospodarstwa Perma KUR tura. Podczas wywiadu zagościła również…. kura! Zobaczcie zdjęcia z rozmowy. Premiera już w ten wtorek o 19:00!

Historia naszych gości związana z prowadzeniem gospodarstwa Perma KUR tura pod Krakowem liczy już parę lat. Choć nie zawsze zajmowali się prowadzeniem gospodarstwa, to nadeszła pandemia COVID-19, ograniczając ich dotychczasowe zajęcia. W tym trudnym czasie postanowili zgłębić tajniki gospodarstwa permakulturowego, co zaowocowało stworzeniem Perma KUR tury.

W pięknej, prawie dwustuletniej chacie, posadowionej na 2,5 hektara ziemi, podejmują oni się edukacji w dziedzinie gospodarowania, ekologii i zielonej energii. Przedstawiamy Michała (Kermita), który wcześniej z powodzeniem edukował młodsze pokolenia z zakresu ekologii za pośrednictwem marki EKO-CHATKA.pl. Natomiast Ania to nie tylko nauczycielka, ale również tancerka i logopeda.

Perma KUR tura to wyjątkowe gospodarstwo permakulturowe usytuowane pod Krakowem. Czym się różni od klasycznego gospodarstwa? Permakultura to filozofia projektowania, która angażuje się w harmonijną interakcję między człowiekiem a naturą, dążąc do osiągnięcia pełnej równowagi. To nie tylko metoda projektowania, ale również styl życia, który ma na celu tworzenie ekosystemów, w których ludzie, rośliny, zwierzęta i struktury współistnieją w symbiozie. Dzięki zastosowaniu zasad i technik permakultury, możemy budować bardziej zrównoważone i odporne środowiska, przyczyniając się do lepszej przyszłości dla nas samych i dla środowiska naturalnego.

Po więcej ciekawostek zapraszamy na wywiad!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content