Piotr „Bolan” Bolanowski | WYWIAD

Gościem Mery Zimny będzie Piotr “Bolan” Bolanowski. Zapraszamy na kolejny wywiad z cyklu Rozmowy Jazzkultury!

Piotr Bolanowski, wielu znany również jako Bolan, jest muzykiem działającym na wielu płaszczyznach. Gra na pianinie, komponuje oraz jest producentem muzycznym. Możecie go kojarzyć z programu Mam Talent, gdzie wraz z zespołem Recykling Band dotarł do finału V edycji.

Twórca muzyki do spektaklu „Piotruś Pan” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie (reż. Ewelina Marciniak). Współpracuje z innymi dobrze znanymi ze sceny muzycznej artystami jak OSTR, Hadesem, Katarzyną Nosowską, Mezo, Kasią Wilk czy Beatą Kozidrak.  

Piotr „Bolan” Bolanowski gra koncerty na największych polskich festiwalach jak Opene’r Festiwal w Gdyni czy na Męskim Graniu. Do tego koncertuje również poza granicami Polski, m.in we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Kuwejcie, Niemczech, Słowacji, Litwie, Łotwie, Estonii. Bierze udział w różnych lokalnych projektach muzycznych – na przykład w Festiwalu Integracji Artystycznej „Uszanowanko”, gdzie wyptąpowali wraz z Mr Krime i Grzegorzem Dowgiałło.

 

Wywiad z Piotrem „Bolanem” Bolanowskim będzie dostępny na naszym kanale YouTube już we wtorek 7 lutego o 19:00! Zapraszamy!


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do przesłuchania innych wywiadów, z wieloma wybitnymi artystami, wyprodukowanych przez Dworek TV!


Skip to content