Piotr Damasiewicz | GALERIA

Piotr Damasiewicz, który jest kompozytorem, aranżerem, trębaczem, pedagogiem i kuratorem światowych platform muzycznych, wystąpi w programie „Rozmowy Jazzkultury” prowadzonym przez Mery Zimny. Zobacz już dziś zdjęcia z backstage’u wywiadu!

Nasz gość to utalentowany i ekspresyjny trębacz, znany ze swojej pracy w jazzie, improwizacji i muzyce eksperymentalnej. Piotr Damasiewicz często współpracuje z innymi muzykami i występował na wielu międzynarodowych festiwalach na całym świecie. Reprezentował również Polskę w różnych międzynarodowych programach muzycznych.

Piotr Damasiewicz gra głównie na trąbce. Kształcił się również w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Inspiracje czerpie z podróży, podczas których odkrywa nowe kultury i dźwięki. W 2019 roku wyruszył w samotną pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela, pokonując dystans 4186 kilometrów, by zbadać przestrzenie sakralne pod kątem ich akustyki.

Brał udział w różnych projektach muzycznych, wydał dwie płyty z Maciejem Grabowskim. Zajmuje się zarówno muzyką, jak i edukacją, pracował jako dyrektor artystyczny Akademii Muzycznej na Zanzibarze oraz dyrygował orkiestrą dętą w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu. Jest także wykładowcą. Prowadzi kursy improwizacji i tworzenia nowych utworów muzycznych w różnych instytucjach, takich jak Letnia Akademia Muzyczna w Łodzi i Akademia Muzyczna we Wrocławiu.

Serdecznie zapraszamy na rozmowę, która będzie dostępna we wtorek 16 maja o godzinie 19:00. Wywiad tradycyjnie znajdziecie na antenie Dworek TV.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zapraszamy również do obejrzenia innych zdjęć oraz nagrań koncertów wyprodukowanych w studiu telewizyjnym Dworek TV.

Skip to content