Podróż do Papierowej Krainy odc.1

Czy słyszeliście kiedyś o Papierowej Krainie? Jeśli nie, koniecznie musicie się do niej wybrać! Jej mieszkańcy są bardzo niezwykli. Znajdziecie wśród nich królewnę i smoka, syreny i krasnale, odkryjecie magiczny las, a nawet traficie na bezludną wyspę! Zapraszamy podróż do papierowej krainy w Dworek TV!

„Podróż do Papierowej Krainy” to 6 bajko-warsztatów plastycznych. Prowadzone są w formie barwnej opowieści i pozwalają na samodzielne tworzenie bajkowego świata w domowym zaciszu. Wspierają rozwój manualny, kreatywne myślenie, a także zachęcają do własnoręcznego konstruowania, w którym jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

A czy wiecie, że sam Dworek znajduje się na ul. Papierniczej? Co więcej, przed wiekami było to pierwsze miejsce w Krakowie, w którym wytwarzano papier! Spacerując po parku i w plenerze Dworku, pamiętajcie, że to prawdziwa „Papierowa Kraina”!

Na warsztato-opowieści z Papierowej Krainy zapraszamy w niedziele o godz. 10.00 na kanale YouTube Dworek TV.

W pierwszym odcinku „Podróż na wysoką wieżę” zbudujemy kolorową wieżę dla księżniczki, a u podnóża budowli powstanie smocza jama! Tak, tak, zamieszka w niej również smok, który jednak będzie wyjątkowo przyjazny.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Materiały wykorzystywane w trakcie prac: kolorowe papiery, klej, nożyczki, folie, inne elementy ozdobne (wedle własnego uznania).

Kolejne odcinki:
25 kwietnia,  godz. 10.00 – „Podróż do świata syren”
1 maja,  godz. 10.00 – „Podróż na bezludną wyspę”
8 maja,  godz. 10.00 – „Podróż do magicznego lasu”
15 maja,  godz. 10.00 – „Podróż do mysiej nory”
22 maja,  godz. 10.00 – „Podróż do krainy krasnali”

Pomysł i realizacja: Maja Strzebońska – projektantka i realizatorka scenografii, kostiumów, lalek oraz masek do przedstawień teatralnych i działań filmowych. Studentka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Nagranie zostało zrealizowane ze środków programu “Zakup dzieł”, zorganizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Skip to content