Podróż do Papierowej Krainy odc.2

Czy słyszeliście kiedyś o Papierowej Krainie? Jeśli nie, koniecznie musicie się do niej wybrać! Jej mieszkańcy są bardzo niezwykli – znajdziecie wśród nich królewnę i smoka, a nawet syreny i krasnale. Przemierzając jej najodleglejsze zakątki, odkryjecie magiczny las i błękitne morza, na których traficie na bezludną wyspę! Zapraszamy na Podróż do Papierowej Krainy w Dworek TV!

„Podróż do Papierowej Krainy” to 6 bajko-warsztatów plastycznych. Prowadzone są w formie barwnej opowieści i pozwalają na samodzielne tworzenie bajkowego świata w domowym zaciszu. Wspierają rozwój manualny, kreatywne myślenie, a także zachęcają do własnoręcznego konstruowania, w którym jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

A czy wiecie, że sam Dworek znajduje się na ul. Papierniczej? Co więcej, przed wiekami było to pierwsze miejsce w Krakowie, w którym wytwarzano papier! Spacerując po parku i w plenerze Dworku, pamiętajcie, że to prawdziwa „Papierowa Kraina”!

Na warsztato-opowieści z Papierowej Krainy zapraszamy w niedziele o godz. 10.00 na kanale YouTube Dworek TV.

W drugim odcinku, 25 kwietnia, „Podróż na świata syren” zanurkujemy w oceanie, by odwiedzić barwną rafę koralową. Wspólnie stworzymy egzotyczna ryby, syreny i muszle o niezwykłych kształtach.

Kolejne odcinki:
1 maja, godz. 10.00 – „Podróż na bezludną wyspę”
8 maja, godz. 10.00 – „Podróż do magicznego lasu”
15 maja, godz. 10.00 – „Podróż do mysiej nory”
22 maja, godz. 10.00 – „Podróż do krainy krasnali”

Materiały wykorzystywane w trakcie prac: kolorowe papiery, klej, nożyczki, folie, plastelina, bibuła, inne elementy ozdobne (wedle własnego uznania).

Pomysł i realizacja: Maja Strzebońska – projektantka i realizatorka scenografii, kostiumów, lalek oraz masek do przedstawień teatralnych i działań filmowych. Studentka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Nagranie zostało zrealizowane ze środków programu “Zakup dzieł”, zorganizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Skip to content