Podróż do Papierowej Krainy odc.5

Czy słyszeliście już o Papierowej Krainie? Jeśli nie, koniecznie musicie się do niej wybrać! Jej mieszkańcy są bardzo niezwykli – znajdziecie wśród nich królewnę i smoka, a nawet syreny i krasnale. Podczas tej papierowej przygody zajrzymy do tajemniczej mysiej nory! Zapraszamy na kolejny niedzielny poranek dla dzieci w Dworek TV i podróż do Papierowej Krainy!

„Podróż do Papierowej Krainy” to 6 bajko-warsztatów plastycznych. Prowadzone są w formie barwnej opowieści i pozwalają na samodzielne tworzenie bajkowego świata w domowym zaciszu. Wspierają rozwój manualny, kreatywne myślenie, a także zachęcają do własnoręcznego konstruowania, w którym jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

A czy wiecie, że sam Dworek znajduje się na ul. Papierniczej? Co więcej, przed wiekami było to pierwsze miejsce w Krakowie, w którym wytwarzano papier! Spacerując po parku i w plenerze Dworku, pamiętajcie, że to prawdziwa „Papierowa Kraina”!

Na warsztato-opowieści z Papierowej Krainy zapraszamy w niedziele o godz. 10.00 na kanale YouTube Dworek TV.

W piątym odcinku, 16 maja, „Podróż do mysiej nory” zajrzymy do tajemniczej mysiej nory. Odwiedzimy małą myszkę i pomożemy jej urządzić domek. Sami skonstruujemy malutkie mebelki, a mysią spiżarnie zaopatrzymy w wielki kawałek pysznego sera! Ruszacie z nami?

Kolejne odcinki:
23 maja, godz. 10.00 – „Podróż do krainy krasnali”

Materiały wykorzystywane w trakcie prac: kolorowe papiery, klej, nożyczki, folie, plastelina, bibuła, inne elementy ozdobne (wedle własnego uznania).

Pomysł i realizacja: Maja Strzebońska – projektantka i realizatorka scenografii, kostiumów, lalek oraz masek do przedstawień teatralnych i działań filmowych. Studentka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Nagranie zostało zrealizowane ze środków programu “Zakup dzieł”, zorganizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.


Subskrybuj nasz kanał YouTube

Zobacz inne programy dla dzieci wyprodukowane przez DworekTv!

Skip to content